Aktualności - Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka to jedno z najsławniejszych narodowych świąt irlandzkich obchodzone 17 marca. Słynie z zielonych strojów, festynów oraz radosnych ulicznych pochodów. W naszej szkole mieliśmy możliwość stać się jego częścią. 16 marca uczniowie klas 7 włączyli się we wspólną zabawę i przyszli ubrani na zielono. Na początku odbył się "Zielony konkurs": dzień wcześniej na ścianach korytarzy szkoły pojawiły się koniczynki (dokładnie 44). Zadaniem uczniów było policzenie ich. Każda osoba, która na karteczce wypisała prawidłową odpowiedź otrzymała dodatkowe „nieprzygotowanie do lekcji”. Następnie w czasie lekcji języka angielskiego siódmoklasiści poznali symbole Irlandii, historię św. Patryka oraz tradycje związane z obchodami jego święta.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...