Aktualności - WIECZÓR BAJEK

6 marca odbyło się w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie: Wieczór Bajek. Kiedy na dworze zaczęło się ściemniać, w świetlicy zgromadzili się uczniowie klas III c i III d oraz zuchy i harcerze, by wspólnie cieszyć się magią opowieści. W krainę fantazji przeniosły ich opowiadania czytane przez pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gminy Kietrz. W rolę bajarzy wcielili się: pani Beata Konopacka – kierownik biblioteki szkolnej, pani Jolanta Wojnarska – wicedyrektor, pani Bożena Wilk – wicedyrektor, pani Barbara Orjan – kierownik świetlicy, pan Leszek Wilk – sekretarz Gminy oraz st.sierż. Marcin Beleć. Dzieci z przejęciem słuchały bajek czytanych przez gości, wyobrażając sobie opisywane przez nich postaci i magiczne krainy. Żeby miały możliwość ochłonąć i spokojnie przejść od jednej baśni do drugiej, między kolejnymi opowiadaniami przewidziano chwilę na zabawę w grupie: uczestnicy Wieczoru Bajek mieli okazję spróbować w swoich sił w grach logopedycznych i językowych łamańcach. Wieczorne spotkanie przy książce dostarczyło uczniom mnóstwa wrażeń – zaproszeni goście zachwycili ich nie tylko doborem utworów literackich, ale również ich interpretacją. Sterując tonem i barwą głosu, wprawili słuchaczy w prawdziwie baśniowy nastrój. Dzieci zachwycone wspólnym czytaniem nie mogą doczekać się kolejnego bajkowego wieczoru w szkole.

Spotkanie w ramach innowacji KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM zorganizowały Halina Szlachcic – wychowawczyni klasy III c, Honorata Bondarewicz – druhna i wychowawczyni klasy III d oraz Elżbieta Zaremba – szkolny logopeda.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...