Aktualności - II SPOTKANIE SZTUKI Z KULTURKĄ

O tym, że różne dziedziny sztuki lubią się przenikać, przekonali się uczestniczący w innowacji KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM uczniowie klasy III c, którzy 22 lutego wzięli udział w II Spotkaniu Sztuki z Kulturką. W czasie zajęć przeprowadzonych przez panią Dorotę Kaczmar w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Kietrzu mieli oni okazję spojrzeć na książkę okiem artysty-plastyka. Trzecioklasiści dowiedzieli się, jak wygląda proces przygotowywania publikacji do druku oraz jakie osoby uczestniczą w tworzeniu szaty graficznej książki. Byli zaskoczeni faktem, że artyści nie tylko projektują okładki i przygotowują ilustracje do albumów czy książek dla dzieci, ale też wykorzystują książki do tworzenia oryginalnych instalacji artystycznych. W czasie warsztatów uczniowie mogli wcielić się w grafików (każdy z nich przygotował oprawę graficzną do książeczki "Deszcz") i introligatorów – gotowe rysunki i teksty trzeba było bowiem jeszcze spiąć, by powstała gotowa do czytania publikacja. Dzieci wykonały również magiczny sekretnik oraz jedyną w swoim rodzaju zakładkę do książki wedle własnego projektu. Podczas wizyty w Domu Kultury uczestnicy II Spotkania Sztuki z Kulturką obejrzeli również wystawę "Żywe dzieła Wyspiańskiego. Jestem częścią dzieła sztuki" – dzięki udostępnionym rekwizytom mogli sami wczuć się w rolę postaci z obrazów artysty. Na koniec tej niezwykłej lekcji sztuki dzieci otrzymały prezent od pani Doroty Kaczmar: wykonaną ze starej książki skrzynię na skarby.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...