Aktualności - Żywa lekcja historii

W środę 28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "żywej lekcji historii" w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej "Rekonstrukto" z Lublina.  Podczas tego spotkania mieliśmy okazję odbyć podróż w czasie do wieków kiedy zaprzęgano konie do karoc, a każdy rycerz spieszył służyć z  pomocą i dzielnie bronił damy swego serca. Tematem przedstawienia historycznego była epoka średniowiecza, a w szczególności zwyczaje i sztuki walki rycerskiej. Podczas spotkania mieliśmy możliwość zobaczyć  karierę rycerską, broń średniowiecznych rycerzy, zbroje oraz narzędzia kar stosowanych w średniowieczu.  Nasi dzielni uczniowie podczas pokazu sami mogli  wcielić się w rolę rycerzy, przymierzając  zbroje i całe rycerskie „wyposażenie”.  Duże zainteresowanie wywołały średniowieczne dyby. Po prezentacji dzieci mogły obejrzeć wszystkie przywiezione eksponaty. 

Serdecznie dziękujemy grupie „Rekonstructo”  oraz panu Wojtkowi Maryszczakowi za zorganizowanie nam nietypowej, ale za to  bardzo  ciekawej  lekcji historii.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...