Aktualności - Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego skauci na całym świecie obchodzą ważne święto - Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich młodych ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

Tego dnia  w „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim w Głubczycach Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wspólnie z harcerzami i przyjaciółmi harcerstwa świętowała

Dzień Myśli Braterskiej.

W spotkaniu, uczestniczyliśmy nie tylko my - harcerze, ale również przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych: 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej i Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach. Podczas uroczystości została podsumowana "Zimowa Akcja", w której braliśmy udział. Były podziękowania i gratulacje dla wszystkich drużyn i gromad.

Z okazji Dnia myśli Braterskiej  zostaliśmy wybrani i nasza Gromada Zuchowa „Wesołe Nutki”  została „Drużyną Roku 2017”.

  Bardzo dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie  i obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...