Aktualności - Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego odbyła się prelekcja dla klas I z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Natomiast w klasach IV – VII na zajęciach informatycznych dyskutowano i przeprowadzono pokaz filmów promujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz uświadamiano uczniów, że w cyberprzestrzeni bardzo często umieszczają dużo prywatnych informacji.

W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, prywatność czy odmienne poglądy skutkują niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobia.

Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby. Jest wsparciem w ochronie naszej prywatności. Internet to narzędzie, które wykorzystuje się do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Galeria zdjęć


zobacz również: