Aktualności - KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM – wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece

14 lutego uczestniczący w innowacji KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM uczniowie klasy III c odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kietrzu. W czasie przeprowadzonej przez panią Teresę Kupiec lekcji bibliotecznej mieli okazję zapoznać się z ofertą biblioteki oraz na własne oczy przekonać się, ile książkowych skarbów czeka na nich w dziale z literaturą dla dzieci i młodzieży. Jako że przeglądanie księgozbioru rozbudziło w małych molach książkowych apetyt na czytanie, natychmiast pojawiły się pytania o możliwość zapisania się do działającej przy Ośrodku Kultury biblioteki. Czuwająca nad gminnym księgozbiorem pani Teresa Kupiec wyjaśniła, jakie zasady obowiązują w bibliotece, oraz opowiedziała dzieciom o procesie powstawania i rozpowszechniania książek. Na pytania uczniów chętnie odpowiadał także dyrektor MGOK Wiesław Janicki. Najciekawszym punktem spotkania okazało się odgrywanie scenek, w których uczniowie przekonywali do lektury swojej ulubionej książki maskotki. W swoje wystąpienia dzieci włożyły tyle serca, że promocja czytelnictwa w ich wydaniu bez wątpienia okaże się skuteczna! Na koniec, korzystając z wypadających w tym dniu walentynek, dziewczynki w imieniu całej klasy III c wręczyły pani Teresie Kupiec wykonane przez siebie laurki w kształcie serca – w podziękowaniu za wprowadzenie w świat kolejnych fascynujących historii.

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...