Aktualności - Różnorodność życia

     Zwierzęta domowe są nierozłączną częścią naszego życia. Dla wielu stają się członkiem rodziny, wiernym  oddanym przyjacielem.

   06.02.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ”Różnorodność życia”. Dzieci zaprezentowały swoich pupili. Był: psy, kot, chomiki, koszatniczki, świnki morskie, króliki, rybki. Powstał mały zwierzyniec, dzięki temu mogliśmy  poznać niezwykle barwny świat zwierząt. Wzbudził w nas ogromne zainteresowanie. Podziwialiśmy te wspaniałe zwierzątka, przyglądaliśmy się ich budowie i obserwowaliśmy jak wykonują różne czynności życiowe, a nawet do niektórych mogliśmy się przytulić, pogłaskać. Było to dla nas wyjątkowe przeżycie.

  Oprócz przyjemności z obcowania ze zwierzątkami, uczniowie dowiedzieli się, że posiadanie ich to bardzo duża odpowiedzialność. Albowiem  są one zdolne do odczuwania bólu, strachu, cierpienia i dlatego należy je traktować z szacunkiem i wrażliwością tak jak niegdyś św. Franciszek z Asyżu, który był on wielkim miłośnikiem wszelkiego stworzenia, stawał w ich obronie, był troskliwym i opiekuńczym. Wiele nieprawdopodobnych historii świadczy o przyjaznych relacjach, jakie miał św. Franciszek z otaczającymi go stworzeniami. Odnosił się do przyrody jako do cudownego daru udzielonego przez Boga. Jest dla nas wzorem wartościowego stylu życia.

  Z pewnością taka lekcja przyrody na długo zapadnie w pamięci, a co najważniejsze przyczyni się do okazywania wrażliwości, troski, szacunku wszelkiemu życiu.

Pamiętajmy, hodując zwierzęta należy:

*zadbać o odpowiednie środowisko, podobne do naturalnego, powinny mieć możliwość zachowywania się w sposób dla siebie naturalny.

*odpowiednią karmę,

*odpowiednie warunki higieniczne,

*opiekę lekarską.

 Serdecznie dziękuję uczniom i rodzicom  za włączenie się w zorganizowanie tego spotkania. Genowefa Górecka

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...