Aktualności - Dzień Pluszowego Misia

            Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dzieci, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka z dzieciństwa.

            Wszystko zaczęło się w 1902r, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego  niedźwiadka. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko natychmiast kazał je uwolnić.

            Wydarzenie to, uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie The Washington Post. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, właściciela sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili, wykonał kilka zabawek- pluszowych misiów, które sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy pluszowy miś dostał imię Teddy. Od tej chwili Teddy Bear w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

            Tradycyjnie już od kilku lat w naszej szkole 25 listopada świętujemy  Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie z klas zerowych przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców. W tym roku szkolnym maluchy zostały zaproszone do świetlicy szkolnej, gdzie w przyjaznej i sympatycznej atmosferze poznały historię pluszowych misiów, zapoznały się z  bohaterami literatury dla dzieci , opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach , uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańczyły wraz ze swoimi misiami walczyka. Uczniowie odśpiewali swoim ulubieńcom urodzinowe Sto lat. Na zakończenie tego pełnego wrażeń spotkania dzieci zaprezentowały piosenki o misiach.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...