Aktualności - Śniadanie daje moc!

8 listopada to dla Europejczyków szczególna data: Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna dla naszego zdrowia jest dobrze zbilansowana dieta. Pragnąc uczcić ustanowione w 2007 roku święto, uczniowie klas I-III wzięli udział w organizowanej od siedmiu lat w szkołach w całej Polsce akcji "Śniadanie daje moc" – jej cel to przypomnieć dzieciom i rodzicom, że pierwszy posiłek to paliwo na cały dzień, potrzebujemy go, żeby odkrywać otaczający nas świat, mierzyć się z nowymi wyzwaniami i móc w pełni wykorzystywać swój potencjał. Uczestnicy programu szykowali się do świętowania, poszerzając swoją wiedzę na temat właściwego odżywiania się – wspólnie opracowali zasady zdrowego stylu życia i sporządzili listę pełnowartościowych produktów spożywczych. Klasy przygotowały również plakaty i broszurki promujące zdrowe odżywianie. Kulminacją akcji było wspólne śniadanie, które zorganizowała każda z klas I-III. 8 listopada zamiast gotowych kanapek uczniowie przynieśli do szkoły produkty, które ich zdaniem powinno zawierać pełnowartościowe śniadanie. Na stole królowały kolorowe warzywa, nie zabrakło świeżego pieczywa i serów, dzieci pamiętały także o owocach, które są prawdziwą bombą witaminową. W ramach akcji "Śniadanie daje moc" każdy z uczestników programu przygotował wzorcowe śniadanie: smaczne i zdrowe jednocześnie. Uczniowie popisali się nie tylko wiedzą z zakresu dietetyki i umiejętnościami kulinarnymi, ale także kreatywnością – na talerzach obok kanapek pojawiły się sałatki, owocowe szaszłyki i inne owocowo-warzywne kompozycje.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...