Aktualności - Śniadanie – to najlepszy start w nowy dzień.

            Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci i uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę i ochotę na zabawę.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ”Śniadanie daje moc”. Akcja przeprowadzana jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada na 8 dzień listopada. W ramach akcji p. Genowefa Górecka przeprowadziła zajęcia edukacyjne, dzięki czemu uczniowie zdobyli cenne informacje dotyczące zasad zdrowego odżywiania, żywienia i roli śniadania. Ponadto samodzielnie przygotowywali zdrowy posiłek (kanapki, sałatki, surówki) przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny. Następnie  każdy z uczniów starał się jak najładniej nakryć stół, na którym znalazły się przygotowane dania, po czym  z apetytem zjedli II śniadanie. Po takim śniadaniu bez wątpienia nabrali energii, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjno-kulinarna, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat roli śniadania i odżywiania na nasze zdrowie i wykształci potrzebę dbałości o odpowiednio skomponowany posiłek.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...