Aktualności - Światełko pamięci

"Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem

i niebo jesienne u góry. (...)"

Listopad to miesiąc zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli już od nas. Odwiedzamy groby naszych bliskich, krewnych i znajomych. W tym czasie pamiętamy też o tych, którzy oddali swoje życie abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Aby uczcić pamięć tych dzielnych, często bezimiennych ludzi uczniowie klasy 2 a udali się pod tablicę upamiętniającą obóz przymusowej pracy dla Polaków w czasie II Wojny Światowej i pod pomnik ku czci Sybiraków. Zapalili znicze i w zadumie wsłuchali opowieści o tragicznych losach naszych Rodaków. Była to dla nich pouczająca lekcja historii.

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...