Aktualności - Sprzątanie Świata 2017r.- Nie ma śmieci - są surowce

“Sprzątanie Świata”- 2017

NIE MA ŚMIECI -SĄ SUROWCE

     W naszej szkole od wielu lat SKLOP prowadzi wrześniową Akcję Sprzątania Świata i tak też było w tym roku.

     15 września uczniowie  kl. IV b i V a wraz z wychowawczyniami p.Genowefą Górecką i p. Danutą Dwucet rozpoczęli akcję od skandowania haseł zachęcających do poszanowania środowiska przyrody i podjęcia prac na jej rzecz. Jednocześnie były rozdawane ulotki informacyjne ze wskazówkami – jak ulżyć Ziemi?.

    Następnie ochoczo ruszyliśmy posprzątać teren wokół szkoły i do niego przyległy. Zbierając śmieci od razu je segregowaliśmy.

    Organizując tę formę świętowania tego szczególnego dnia, chcieliśmy zwrócić uwagę na nieśmiecenie, ale także zmianę postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenia ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie innych uczniów do działań.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...