Aktualności - Pamięci patrona naszej szkoły

Pamięci  patrona naszej szkoły   Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim
uhonorować, przez prawie cały tydzień ( 15-18 maja)  obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Papieski.

Podczas tego tygodnia przypominaliśmy sobie postać papieża, naszego rodaka. Śpiewaliśmy pieśni na jego cześć, słuchaliśmy opowiadań o jego podróżach. W ostatnim dniu, jednym z zadań było  stworzenie plakatu pod hasłem "Dłonie są krajobrazem naszych serc”.  Z wielkim zapałem zabraliśmy się do pracy i tak o to podczas wspólnej pracy powstał nasz plakat, który zabraliśmy ze sobą na  Górę św. Anny. Tam zuchy i harcerze  wzięli udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania śląskiego. Po uroczystościach  poszliśmy pomodlić sie oraz złożyć kwiaty pod pomnikiem naszego papieża. Byliśmy również pod pomnikiem patrona harcerzy Antoniego Adamiuka, gdzie nasze "zuszki" pełniły służbę honorową, a pozostali uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze.        

więcej zdjęć w galerii

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...