Aktualności - Dzień Nauki

                W dniu 26 kwietnia 2017r. w naszej szkole przeprowadzone zostały przez animatorów z Akademii Nauki i Rozwoju Dni Nauki. W zajęciach brali udział uczniowie, którzy są uczestnikami projektu "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół gminy Kietrz". Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów z informatyki i robotyki do których zastosowano zestaw konstrukcyjny LEGO WeDo. Pozwoliło to uczniom na budowę i programowanie prostych modeli LEGO, które są podłączone do komputera z odpowiednim oprogramowaniem.

                Po krótkim, bardzo przystępnym wykładzie i pokazie uczestnicy zostali podzieleni na małe grupy: 3 i 4 osobowe. Każda grupa otrzymała instrukcję budowy i montażu zestawu klocków. Następnie po zbudowaniu odpowiedniego pojazdu, robota elementy interaktywne połączone zostały przez port USB z tabletem, gdzie w odpowiedniej aplikacji uczniowie mogli zaprogramować swoją konstrukcję, a następnie wypróbować działanie oprogramowania.

                Oprogramowanie, którym uczniowie posługiwali się dostępne było tylko w języku angielskim, co zmuszało do przypomnienia i stosowania słówek i zwrotów w tym języku.

                Zajęcia były dla uczniów nowatorskie i bardzo ciekawe. Pobudzały do myślenia konstrukcyjnego, angażowały w naukę poprzez pokazanie, że jest ważna i odnosi się do rzeczywistości. Uczniowie doskonalili podstawy programowania z jednoczesnym zaangażowaniem w naukę języka angielskiego. Bardzo ważna była praca w grupie ucząca współpracy.

                W sali gimnastycznej rozstawione zostało mobilne planetarium, dzięki któremu uczniowie dokładniej mogli poznać i opanować pojęcia nieboskłonu jak również satelitów i statków kosmicznych krążących wokół Ziemi.

                Zajęcia trwały od godz. 10 do godz. 14. były urozmaicone dlatego też rozbudziły w uczniach ciekawość poznawczą, a przede wszystkim pokazały, że warto uczyć się przedmiotów ścisłych i języka angielskiego.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...