Aktualności - WARSZTATY W AKADEMII NAUKI I ROZWOJU W ŻORACH

                10 maja w ramach projektu Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół gminy Kietrz uczestnicy projektu brali udział w wycieczce do Żor gdzie uczestniczyli w warsztatach chemicznych i z zakresu robotyki.

                Tematyka warsztatów chemicznych była zrozumiała, skierowana do uczniów szkoły podstawowej, którzy na tym etapie szkolnym nie mają takiego przedmiotu nauczania. W trakcie warsztatów z chemii wykorzystywane były bezpieczne substancje i odczynniki spotykane praktycznie w każdym domu np. bezpieczne środki czystości (płyn do mycia naczyń), produkty spożywcze (sok z czerwonej kapusty, sok z cytryny, proszek do pieczenia itp.), suchy lód itp. Pokazy wzbogacone były krótkimi wykładami  w celu omówienia wybranego zagadnienia. Wiedza była przekazywana w sposób dostępny na tym etapie kształcenia uczniów. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pokazach, miały też możliwość samodzielnie wykonać niektóre doświadczenia. Praktyczne poznanie danego zagadnienia pozwoliło lepiej zrozumieć istotę zjawiska i na pewno na dłużej zapadło w pamięci. Wielu uczestników wycieczki zainteresowała ta dziedzina nauki, ponieważ w drodze powrotnej rozmawiali na temat przeprowadzonych doświadczeń.

                W trakcie zajęć z robotyki uczniowie mieli możliwość doskonalenia kodowania którego podstawy poznali na zajęciach informatycznych w szkole. Po wejściu do sali na stolikach czekały na uczniów samochody - roboty oraz tablety z programem do kodowania. Po omówieniu zagadnień przez prowadzącego uczniowie rozwiązywali zadania polegające na: wyznaczeniu toru jazdy samochodu, długości trasy, omijaniu przeszkody itp. Po wpisaniu kodów w programie mogli doświadczalnie sprawdzić, czy prawidłowo tor jazdy został zakodowany. Warsztaty były interesujące i z pewnością rozbudziły ciekawość poznawczą  uczniów.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...