Aktualności - w Łebie klas 4a,b,c i 5c

 

W dniach 21 - 27 maja 2017r klasy: 4a, 4b, 4c i 5c wyjeżdzają na zieloną szkołę do Łeby. Wyjazd w dniu 21 maja o godz. 22.00, zbiórka koło szkoły godz. 21.45.

Powrót 27 maja w godzinach porannych - informacja telefoniczna od dzieci.

 Opiekę sprawować będą:

 1. Danuta Dwucet - kierownik wycieczki
 2. Alicja Polak
 3. Genowefa Górecka
 4. Iwona Kacprzak
 5. Małgorzta Hołda
 6. Bożena Wilk

Im dajesz więcej tym, większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

                                 Antoine de Saint Exupery

   Wszystkim sponsorom, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.

 1. Kombinat Rolny Kietrz
 2. Metro-Plus Izabela, Dariusz Dąbkowscy w Kietrzu
 3. Apteka "Centralna" mgr Barbara Bieniaszewska
 4. Warsztat Stolarski Alex Wiesław Gadżała Kietrz
 5. Zakład Pogrzebowy "Kalia" Krzysztof, Anna Ligoccy
 6. BIOCHEM -  S. Jabłoński, D. Czyż- Kietrz, 
 7.  Bank Spółdzielczy w Kietrzu, którym  dziękują uczniowie klasy 4a z Rodzicami i wychowawcą.
 8. Kalbof - Lesław Kuśnierz
 9. Janusz Kowalczuk  "Agrocar"
 10. Bożena Jędrysek
 11. Kombinat Rolny Kietrz - dziękują uczniowie klasy 5c z Rodzicami i wychowawcą

Szczególne podziękowanie należy się naszym Rodzicom za "wszystko". DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI RODZICE

My też pamiętamy o ludziach dobrego serca, dzięki którym przeżyliśmy piękną przygodę nad morzem. W ramach podziękowania nasi sponsorzy otrzymają od nas pamiątki.                                                                                  

Wiosna to czas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, czas wycieczek i rajdów. Nasza szkoła zorganizowała  wyjazd na „zieloną szkołą”. W tym roku szkolnym uczniowie z klas: 4a, 4b, 4c  i 5c byłi w dniach od 21 - 27 maja 2017 roku na „zielonej szkole” w Łebie. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość poznania piękna nadmorskiego krajobrazu, historii Polski związanej z Pomorzem. W ciągu tych kilku dni uczniowie realizowali program dydaktyczno-wychowawczy w niekonwencjonalny sposób, poza ławką szkolną i oczywiście  też w ławce.

Nauka, w bezpośrednim kontakcie z otaczającą rzeczywistością sprzyjała twórczemu myśleniu i działaniu. Obcowanie dzieci z przyrodą, poznawanie jej praw oraz świadomość zagrożeń dla środowiska dały szansę na kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, określonych wartości i postaw prozdrowotnych. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne zabawy, zadania, oraz przeżywanie radości i budowanie atmosfery zdrowej integrowały zespół uczniowski, uczyły empatii, szacunku i tolerancji.

Uczniowie realizowali program dydaktyczny poprzez aktywny udział  w lekcjach z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego. Rozwijali swoją twórczość na zajęciach plastycznych i technicznych, ale także swoje talenty muzyczne. Swoje talenty architektoniczne oraz inwencję twórczą pokazali wznosząc różne budowle z piasku na plaży. Dużym zainteresowaniem podczas pobytu na Zielone Szkole cieszyły się zajęcia sportowe- codzienna gimnastyka na plaży o godz. 6 rano i 7 rano dla lubiących dłużej spać. Codzienne spacery brzegiem morza nie tylko zapewniły dzieciom wypoczynek w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu i soli, ale także pozwoliły na podziwianie przepięknych zachodów słońca.  Morze przywitało nas słońcem i słońcem żegnało.

Wycieczka do Słowińskiego  Parku Narodowego już na zawsze pozostanie w sercach i myślach naszych uczniów i opiekunów.

Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną. Położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem. Powstały z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie w ilości 130 000 km2 plaż. Piasek osuszany przez wiatr i słońce , wywiewany silnymi wiatrami w głąb lądu tworzy wysokie wydmy (od 30 do 40 m wysokości) z najwyższą czterdziestodwumetrową Wydmą Łącką. Wydmy powstają z morskiego, pozbawionego próchnicy piasku, mają biały kolor. Od momentu ich powstania, na tym jałowym i niesprzyjającym podłożu próbują osiedlić się rośliny. Aby przetrwać, muszą być one jednak odporne na zasolenie podłoża, zasypywanie oraz na wysoką temperaturę rozgrzanego w upalne dni piasku. Ich zarastaniu przeciwdziała także wiatr wiejący przez cały rok.

 

Niezapomniane będą także:

 • rejs statkiem „Gryf” po Bałtyku,

 • Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku oddalony od Łeby o 8 km to pierwszy park w Polsce gdzie znajdują się baseny z Fokami Szarymi oraz Kotikami Południowoamerykańskimi. Park związany jest tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza. Główne atrakcje takie jak: Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Park Makiet Zwierząt Morskich, Muzeum Marynistyczne, Kino 5D, Park Zręcznościowy Małego Pirata oraz Park Latarni Morskich zapewniają wspaniałą zabawę i odpoczynek.

Została wybudowana w latach 1904-06 przez Niemców i do chwili obecnej stoi w niezmienionym stanie. Ciekawostką latarni jest jej metalowa konstrukcja zmontowana z gotowych elementów. Szczytowa galeria znajduje się na wysokości 33,4m  a światło z latarni widoczne jest na odległość 23,5 mili morskiej (43 km). W roku 2008 latarnia wraz z przylegającym terenem została wpisana do rejestru zabytków.

  

 • dyskoteka, z której uczniowie zrezygnowali na poczet zabaw na plaży.

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek , zabawą i śpiewem
 •   zakupy w sklepach pamiątkarskich.
 • wesołe miasteczko, zwłaszcza jazda samochodzikami

 • Łeba Park – największy park dinozaurów w Polsce


 Noclegi i pobyt był w Ośrodku Wczasowym „CHEMAR2”  w Łebie. OŚRODEK WCZASOWY „CHEMAR 2”usytuowany jest w Łebie, najbardziej znanej i atrakcyjnej oazie spokoju na polskim Wybrzeżu Bałtyckim - tylko 200 metrów od morza, wśród sosen pasa nadmorskiego. Ośrodek zapewnił nam wyśmienitą domową kuchnię , miłą atmosferę oraz  profesjonalną pomoc medyczną.
Ulica Nadmorska, przy której znajduje się ośrodek jest najbliżej w stosunku do morza położoną ulicą w Łebie. Szeroka, piaszczysta plaża, sąsiedztwo jeziora oraz położenie wśród rozległych sosnowych lasów, a także liczne szlaki turystyczne i ruchome wydmy stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku w obiekcie.

 

 

  na nas czeka?

Niestety czas szybko minął. Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do Kietrza do naszej kochanej szkoły.

I już planujemy kolejny wyjazd ...     opracowała Danuta Dwucet

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...