Aktualności - Niezapomniane warsztaty w Akademii Nauki i Rozwoju w Żorach

W dniach od 8 do 10 maja odbywają się długo oczekiwane przez uczniów Dni Nauki.  Uczestnicy projektu "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół gminy Kietrz" wzięli udział w zajęciach Akademii Nauki i Rozwoju w Żorach.  Na fanów wynalazków czekała na miejscu wyjątkowa niespodzianka: warsztaty z informatyki i robotyki. Podczas zajęć dzieci nie tylko zapoznały się z nowinkami ze świata techniki, ale też korzystając z zestawów edukacyjnych LEGO WeDo, skonstruowały własne roboty. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także serię pokazów w dziedziny chemii. Ciekawi szczegółów przebiegu eksperymentów zadawali mnóstwo pytań, chcąc lepiej zrozumieć prawa rządzące przyrodą.

Wyjazd do Żor na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników projektu – uczniowie po raz kolejny przekonali się, że nauka może być jednocześnie doskonałą zabawą!

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...