Aktualności - Wszystkie Kolory Świata

Nasza szkoła włączyła się akcję Wszystkie Kolory Świata z wielkim zaangażowaniem i chęcią pomocy dzieciom za pośrednictwem Unicefu.

Najpierw dzieci przygotowały gazetkę z opisem akcji i miały za zadanie zapoznać się informacjami dotyczącymi Angoli oraz jej mieszkańców. Uczniowie szukali informacji, oglądali zdjęcia przedstawiające codzienne życie dzieci w Angoli i coraz bardziej czuli potrzebę i chęć włączenia w pomoc swoim rówieśnikom poprzez akcję Unicefu. Kolejnym etapem było przygotowanie laleczek. Wszystkie klasy 1-6 były zaangażowane w ich przygotowanie. Każda klasa wykonała od jednej do kilku laleczek, zaangażowani zostali także rodzice czy dziadkowie. Gdy laleczki były gotowe i miały już swojej imiona przygotowana została wystawa, gdzie i uczniowie i odwiedzający naszą szkołę mogli podziwiać ile serca i pomysłów włożyły dzieci w przygotowanie laleczek. Potem w szkole odbyła się aukcja, gdzie wszyscy chętni mogli laleczki kupić. Dzieci także zdecydowały, która laleczka jest najciekawsza i zostanie wytypowana do dalszego konkursu.        

Wszystkie Kolory Świata otworzyły w naszych uczniach wielkie pokłady dobroci i chęci pomocy innym, a przygotowanie i sprzedaż lalek był dla nich dobrą zabawą i jednocześnie przypomniał, że na świecie mimo różnego koloru skóry czy innego języka jesteśmy tak samo ważni i piękni.

Teraz trwa konkurs, w którym nasza laleczka bierze udział. Walczymy o koncert Majki Jeżowskiej, który będzie zorganizowany w zwycięskiej szkole. Aby zagłosować na naszą laleczkę trzeba kliknąć w podany niżej link oraz wpisać w rubrykę „miasto” – Kietrz. Następnie „polubić” naszą lalkę. Można zagłosować tylko raz! Dziękujemy :)

https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/galeria

 

zobacz również: