Aktualności - Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Z tej okazji uczniowie kl. I a przygotowali montaż słowno – muzyczny, który odbył się 20 stycznia 2017 r.

Dzieci przedstawiły piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Wiele radości i humoru przyniosły konkursy, w których brali udział „dziadkowie” ze swoimi wnukami. Było zabawnie i sympatycznie, gdy babcie na czas nawijały włóczkę na kłębek. Z kolei  dziadkowie wykonywali z papieru samolot, a wnuki testowały, który poleci najdalej. Wiele emocji wzbudziło też odgadywanie głosu wnuczki lub wnuczka. W następnej konkurencji dorośli obierali mandarynki, a dzieci je zjadały. Wygrywała para, która najszybciej ukończyła zadanie. Wspólną zabawę zakończył taniec wnuczki z dziadkiem i wnuczka z babcią. W czasie całej uroczystości zaproszeni goście i dzieci delektowały się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak jak w tym dniu.                             

red. Dorota Żurawska 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...