Aktualności - W krainie jogurtów

7 listopada 2016 roku klasy V odwiedziły  jedyną w Polsce fabrykę produktów mlecznych DANONE, której siedziba znajduje się w Bieruniu. Firma na polskim rynku istnieje od 25 lat, a najbardziej znana jest z produkcji serków Danone, jogurtów Activia, Actimel i innych.

Na początku uczniowie i ich opiekunowie zostali zaznajomieni z regulaminem zwiedzania, a następnie przeszli do pomieszczenia przygotowanego dla zwiedzających. Tam przedstawiono prezentację multimedialną na temat firmy oraz zapoznano z kolejnymi etapami procesu produkcyjnego wyrobów mlecznych. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przygotowania jogurtów. Degustowali smak waniliowy, truskawkowy, jagodowy, czekoladowy, a dla smakoszy przygotowano jeszcze kulki czekoladowe. Pycha!!! Następnie piątoklasiści mogli zobaczyć końcowy etap produkcji jogurtów. Największe zdumienie wzbudziła maszyna, która sama składała kartony i pakowała w nie po dwie warstwy produktów. Na zakończenie uczestnicy wycieczki wykonali pamiątkowe zdjęcia z maskotką firmy DANONE - Małym Głodem. Wizyta w tym wyjątkowym dla dzieci zakładzie pracy obfitowała w szereg atrakcji, a także wzbogaciła wiedzę uczniów, którą z pewnością wykorzystają nie tylko podczas zajęć lekcyjnych.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...