Aktualności - Próba bicia Rekordu Guinnessa

Od roku 2014 nasza szkoła uczestniczy w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanym przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku po raz pierwszy  wzięliśmy udział w akcji  bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu  resuscytacji krążeniowo-oddechowej  przez jak największą liczbę osób.
17 października, przez trzydzieści pięć minut,  od godziny 1200 do 1235,  30 uczestników pod okiem instruktora - Pani Jolanty Wojnarskiej prowadziło nieprzerwaną reanimację na sześciu fantomach. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu musiała wziąć udział w lekcji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz przećwiczyć RKO, czyli 30 uciśnięć na klatkę piersiową oraz dwa wdechy ratownicze - czynności jakie należy wykonać, by uratować życie człowieka i nie dopuścić do niedotlenienia mózgu. To, czy udało się pobić rekord, będzie wiadomo juz niedługo. Natomiast jest to sprawa drugorzędna, najważniejsze jest nauka podstawowych czynności ratujących życie już najmłodszych uczniów szkół podstawowych, bowiem przyczynia się to do kształtowania większej świadomości   społeczeństwa, a jednocześnie uczy wrażliwości i empatii.  

Serdecznie dziękujemy:

Pani Marcie Folek

Pani Marcie Krzysztofek

Pani Magdalenie Wituszyńskiej

Pan Elżbiecie Katolik

Panu Janowi Wojnarskiemu

Panu Arturowi Rojkowi

Panu Bogumiłowi Hołdzie

oraz uczniom (głównie zuchom i harcerzom) i nauczycielom naszej szkoły, osobom,  bez których próba bicia rekordu nie mogłaby zostać przeprowadzona zgodnie z wytycznymi Guinnessa.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...