Aktualności - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno młodzież jak i dorosłych w zakresie tych trudnych umiejętności.  Dzień ten obchodzony  jest zawsze w ostatni piątek września.

W tym roku był to 30 września. Chcąc aby nauka była zabawą,  a zabawa nauką nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody tego dnia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza gdy połączy się ją z zabawą. Akcja dostarczyła jej bardzo wiele. Celem obchodów tego święta było zachęcenie  wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz świetną okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie od tygodnia przygotowywali się do obchodów, przypominając sobie tabliczkę mnożenia, dekorując szkołę plakatami, hasłami,  "Mądrymi Sowami", brali też udział w testach, egzaminach ustnych i pisemnych, grach i łamigłówkach matematycznych wyłaniających egzaminatorów z grona rówieśników. W szkole chodziły patrole składające się z uczniów klas szóstych i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród młodszych kolegów i koleżanek, pracowników szkoły, jak również przychodzących rodziców.    Zwieńczeniem akcji było spotkanie uczniów klas 4-6, podczas którego wyróżniono autorów najlepszych  plakatów, a byli nimi: Kamil Dudek - 5"b" i Ola Lechoszest - 4 "b".

Wyróżniono również: Izabelę Kutschę - 6a, Marię Kantao - 6a i Hanię Janczurę - 5c za wykonanie najlepszej, oryginalnej "Mądrej Sowy" - maskotki Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Olbrzymie emocje wśród uczniów wzbudziło wyłonienie ekspertów poprzez odpytywanie tabliczki mnożenia. Zostali nimi:
Tomasz Marek - 4a, Marcel Kroczak - 5c, Iza Kutscha - 6a.

Następnie Eksperci zgodnie z mottem „Młodsi sprawdzają czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”, wybrali się pod opieką Pani Danuty Wróbel i Pani Alicji Polak skontrolować czy kietrzanie znają tabliczkę mnożenia. Każdy egzaminowany otrzymał certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.  Wielką frajdą dla uczniów było egzaminowanie  dorosłych. Na koniec zgodnie przyznali, że wolą odpytywać niż być odpytywani. Całokształt obchodów zorganizowany został przez panie: Ewę Tołpę, Danutę Wróbel i Alicję Polak.

Zapraszamy do galerii. Szukaj siebie.

Opracowały: Alicja Polak i Danuta Dwucet

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...